Návštěva v MŠ Sever

V pátek 19. 5. navštívili naši prvňáčci mateřskou školu Sever. V rámci projektu Plameňák a vzájemné spolupráce školy se školkou si nejmenší školáci prohlédli krásně vyzdobenou školku plnou plameňáků. Na zahradě školky pak pro ně paní učitelky s panem učitelem připravili soutěže. Děti sestavily plameňáka z pet víček, lovily pro něj ryby k jídlu a na závěr společnými silami vyluštily křížovku. Bylo to moc příjemné dopoledne.

Plameňákové slavnosti

Projekt Adopce plameňáka růžového se blíží do velkého finále! V úterý 16. 5. 2023 se konala vernisáž výstavy, kdy se tělocvična školy proměnila v galerii pro 47 prostorových prací/plameňáků dodaných do soutěže. Výstavu symbolicky otevřela paní Ilona Dvořáková, náměstkyně primátorky Hradce Králové. Na programu bylo vyhodnocení výtvarné soutěže vyhlášené v rámci tohoto projektu, ale také představení autorských textů a písní dětí, které reagovaly na výzvu “Slož hit”. Součástí výstavy byla fotoprojekce, která připomínala důležité momenty projektu. Návštěvníci výstavy, kterých bylo mimochodem více než 340, dostali možnost hlasovat o titul plameňáka – sympaťáka. Akce nabídla bohatý raut a zábavné soutěže pro děti. Na stanovištích jste se mohli dovědět něco ze života plameňáků. Například, že plameňáci nejspíš nemají nejlepší paměť. Je dokázáno, že mají oko větší než mozek. 

Pohár rozhlasu

Zase sportujeme. Žáci a žákyně naší školy se zúčastnili Poháru rozhlasu. Nejlepších výkonů dosáhly Julie Rejzková v hodu kriketovým míčkem na 1. místě a Eda Tekir Nur 2. místo ve skoku vysokém. Gratulujeme.

Naše návštěva v Klubu seniorů

Ve čtvrtek 27. 4. 2023 jsme byli pozváni do Klubu seniorů v Mánesově ulici v Hradci Králové. Pozvala nás aktivní členka tohoto sdružení paní Nosková. Naše děvčata z 9. ročníku a 8. ročníku, jmenovitě Káťa Urbanová, Anička Střelková, Natálka Hejtmánková, Mája Burdová a Terezka Zedníková, předvedly posluchačkám své prezentace na téma Co je štěstí. S těmito prezentacemi uspěly i v soutěži organizované Magistrátem města Hradec Králové. Posluchačky byly nadšené a chválily naše dívky za pečlivou přípravu tématu. Odměnily je velkým potleskem.  Ve spolupráci s klubem budeme i nadále pokračovat. Děvčatům děkujeme za skvělou reprezentaci školy. 

Nejrychlejší Hradečák

Dne 26. 4. 2023 proběhly na Sokolu HK atletické závody o nejrychlejšího Hradečáka. Z naší školy se rozeběhů zúčastnilo 14 žáků. Do finále postoupil: Štěpán Přibyl, Elena Snášelová a Ed Nur Tekir. Největšího úspěchu dosáhl Martin Kupka, který obsadil 3. místo.

Od bodu k lince

Tužkou, rudkou, fixem nebo štětcem? Jak vzniká linie? Co je a není kresba? Hledání linií a čar ve sbírkách Galerie moderního umění v Hradci Králové. Výrazové účinky linií, bodů a mnoho dalšího zkoumali žáci sedmé třídy při edukativním programu v galerii.   

Projekt „Plameňák“- adopce

Hurá!!!

Od 22. března 2023 jsme se stali adoptivními rodiči plameňáka růžového. Finanční sbírka byla úspěšná, přispělo téměř 200 žáků naší školy. Dále se zapojili učitelé a zaměstnanci školy. Děkujeme všem, kdo přispěli, a jsme rádi, že je zde tolik příznivců zvířecích kamarádů. Naše adoptivní dítko navštívíme v ZOO Dvůr Králové nad Labem koncem června.

Hradecká laťka

Dne 28. března 2023 proběhly v hale TJ Sokol HK závody ve skoku vysokém. Z naší školy se zúčastnilo 17 žáků. Nejlepšího umístění dosáhl mladší žák Martin Kupka, který vyhrál výkonem 115 cm. Závod starších žáků vyhrál Martin Štěpán výkonem 150 cm.

Sportovní ligy škol

Dne 5. 4. 2023 proběhlo okresní finále ve volejbalu chlapců a dívek základních škol. Z naší školy se zúčastnila obě družstva. Družstvo chlapců získalo bronzové medaile.

Návštěva předškoláků

V pondělí 20. 3. navštívily první třídu děti z mateřské školy Sever. Naši budoucí školáci se přišli podívat, jak to ve škole vypadá a chodí. Společně s prvňáčky si prošli budovu školy, zahráli si na roboty, poslechli si, jak kamarádi z první třídy umí číst a odpovídali na jejich otázky, naučili se jarní rozcvičku a s prvňáčky skládali puzzle, ve kterých poznávali jednotlivá písmena. Na rozloučenou se nám každý z předškoláků podepsal na tabuli. Bylo to příjemné dopoledne, které si předškoláci i prvňáci moc užili.