Halloween ve škole

Ačkoliv dnem halloweenských oslav bývá 31. říjen, v naší škole jsme tento původně keltský svátek oslavili v pátek 4. listopadu. A nebyla to oslava ledajaká! Školou ten den procházeli učitelé i žáci v kostýmech duchů, mumií, umrlců, čarodějnic, černých koček, upírů, přízraků, dýní, tedy všeho, co je s Halloweenem spojeno. Při slavnostním shromáždění v tělocvičně přicházeli postupně za zvuku tajemné hudby žáci jednotlivých tříd, aby představili svou „třídní dýni.“ Dýně mohla být vyrobena z jakéhokoli materiálu. Pro odbornou porotu bude těžké vyhodnotit tu nejlepší, protože všechny se opravdu povedly. Odměněni byli autoři projektů s halloweenskou tematikou, které jsou vystaveny v prostorách školy. Poté se soutěžilo v úkolech a křížovkách, které si pro své mladší i starší kamarády připravili žáci 7. a 8. ročníku. Školní halloweenská party se vydařila, těšíme se na další ročník.