Procházka po hradeckých pomnících – Plotiště 16. 9. 2018

V neděli 16. 9. 2018 proběhla v rámci Dnů evropského dědictví v Hradci Králové akce Procházka po hradeckých památnících z 1. světové války. V Plotištích nad Labem u Masarykovy ZŠ stojí jeden z těchto pomníků. Dobrovolní hasiči Plotiště, komise místní samosprávy a Masarykova ZŠ a MŠ Hradec Králové – Plotiště připravili program na celé nedělní odpoledne.

Slavnost zahájili žáci Masarykovy ZŠ kulturním pásmem, následoval projev plotišťského rodáka Bohumila Ulricha a vyvrcholením oficiální části programu bylo položení věnců k památníku obětem 1. světové války za tónů české národní hymny v podání školního pěveckého sboru. Čestnou stráž u pomníku drželi vojáci v dobových uniformách, kteří si pro návštěvníky připravili ukázky zbraní a vojenského vybavení. Součástí oslav byla i rozsáhlá výstava žákovských prací ve všech patrech ZŠ na téma 100. výročí založení Československé republiky. Tato výstava bude přístupná veřejnosti i v dalším období. Procházka po hradeckých památnících přivedla v tento den do Plotišť k pomníku i do školy velké množství návštěvníků, pro které hasiči připravili i občerstvení. Přínos celé akce tkví v poselství nejen mladé generaci o úzkém propojení pohnuté historie se současností.

FOTOGALERIE ZDE
IMG-20181008-WA0022