Workshop – Drátování, 7.10.2015

V rámci projektu Kultura spojuje národy uspořádala naše škola 7.10. 2015 přátelský Worrkshop – Drátování. Celodenního programu se zúčastnilo 16 žáků ze spřátelené školy z Walbřichu a naší školy. Ráno proběhlo slavnostní uvítání ve vestibulu školy, kde zazpíval sbor žáků druhého stupně a předání uvítacích dárků, následovalo příjemné občerstvení –  čaj, káva, horká čokoláda, juice, koblihy), při kterém již žáci navazovali seznamovací kontakty. Samotné drátování probíhalo ve velice příjemném duchu, žáci byli seznámeni se starou řemeslnou tradicí: drátování černým žíhaným drátem a zároveň si také vyzkoušeli výrobu šperků ze zdobného drátu. Vytvořili si mnoho zajímavých drátkovaných předmětů (různé ptáčky, rybky, motýlka, náramky, závěsné ozdoby atp.), které si rádi odvezli na památku rukodělného Workshopu. Po obědě jsme navštívili zábavné centrum TONGO a po té vystoupali na dominantu Hradce Králové – Bílou věž, odkud měli možnost se seznámit s celým Hradcem Králové a jeho okolím. Na závěr jsme navštívili nově otevřené Infocentrum a byli jsme seznámeni s jeho novými službami občanům. Celodenní program byl ukončen srdečným rozloučením s přísliby dalších milých kontaktů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA