Reportáž TV V1

Děti „obživly” nosorožce Sudána. K vidění bude v ZOO

Děti z Masarykovy ZŠ a MŠ Plotiště v Hradci Králové dokázaly obživnout nosorožce Sudána. Ne, bohužel nejde o zázrak vědy a přírody, ale o krásný projekt, kterým po několik týdnů žila celá škola. Při něm vznikla socha nosorožce v takřka životní velikosti a také různé obrázky, kvízy, a dokonce i drátěný nosorožec.

Socha zesnulého nosorožce Sudána v takřka životní velikosti je vyrobena z kartonu a speciálních kolíčků. Děti ji vyhotovovaly zhruba měsíc. „Ta socha byla tvořena různým lámáním, ohýbáním a nařezáváním,” představila dílo učitelka výtvarné výchovy Ivana Pleskačová.

Prací na soše se nechala inspirovat postupně celá škola, počínaje od prvňáčků až po deváťáky. Sbíraly se informace, dokonce v několika jazycích, a uskutečnila se spousta výtvarných akcí. Materiálu bylo nakonec tolik, že škola uspořádala velkou výstavu v tělocvičně.

„Děti se skutečně chopily té látky tak emotivně, že i my učitelé jsme zůstali koukat, jak dokážou přemýšlet o životě. A to nejen o našem, ale také o životě zvířat a vůbec o zemi jako takové, protože jsme zjistili, že lidé si zemi sami ničí. My chceme pomoci a myslím, že toto je naše největší poselství,” prohlásila ředitelka školy Ilona Hojná.

Sochu Sudána čeká život i po skončení výstavy, a to přímo v ZOO Dvůr Králové nad Labem, odkud nosorožec Sudán pocházel.

Reportáž ke zhlédnutí je ZDE:

http://vzpravy.cz/zpravy/hradecko/hradec-kralove/374/deti-obzivly-nosorozce-sudana-k-videni-bude-v-zoo

Senioři u počítačů

V letošním školním roce proběhlo na naší škole již tradiční vzdělávání seniorů v oblasti počítačové techniky. Vše se vydařilo a dopis od jednoho z našich seniorů si můžete přečíst ZDE.

 

 

Minivolejbal 2013

Dne 28. února 2013 se žáci naší školy zúčastnili soutěže minivolejbal.

minivolejbal

Třídíme s Nikitou 2012

Vyhlášení 5. ročníku celokrajské soutěže Třídíme s Nikitou proběhlo včera v zoologické zahradě ve Dvoře Králové. Nejlépe si vedly naše děti, jak se můžete dočíst v článku zveřejněném v deníku Hradecko dne 25. června 2012.

recypexak

rec01 rec02 rec03 rec04 rec07 rec08 rec10 rec11