Dne 17. 5. 2026 se naši žáci spolu s pedagogy Masarykovy ZŠ a MŠ zúčastnili Terezínské tryzny – pietního aktu pořádaného na počest obětí nacistické perzekuce během 2. světové války. Na Národním hřbitově před Malou pevností položili věnec k uctění obětí holocaustu.