Walbrzych 23. 9. 2016

Fotosoutěž PRÁZDNINOVÁ  PŘÁTELSTVÍ

V červnu naše škola vyhlásila pro obě spřátelené školy prázdninovou fotosoutěž na téma PRÁZDNINOVÁ PŘÁTELSTVÍ. Žáci obou škol měli za úkol se snažit v průběhu letních prázdnin zachytit na soutěžních snímcích jakékoliv pojetí přátelství, s kterým se na svých prázdninových cestách setkali. Z naší školy se do soutěže zapojil velký počet žáků, což je vidět na doručených snímcích a ukazuje to, že žáci pochopili ducha soutěže. Bohužel polští žáci dali do soutěže pouze dva obrázky, což nás velice mrzelo. Již nyní se těšíme na jejich výzvu a případné soutěže se rádi zúčastníme.

V pátek 23. září se naše škola zúčastnila výjezdu do polského města Walbrzych v rámci udržitelnosti projektu KULTURA SPOJUJE NÁRODY na sportovní akci POLSKO – CZESKA SPORTOWA WYMIANA MLODZIEZ. Toto setkání mládeže z Walbřichu a Hradce Králové probíhalo na naší spřátelené střední škole Public Junior High School 9, ul. Palisadowa 48, Wałbrzyc. Naši žáci nainstalovali ve vestibulu školy minivýstavu vybraných soutěžních prací. Výstava byla zakončena v odpoledních hodinách slavnostním vyhodnocením fotosoutěže za účasti Ing. Synkové, která také udělila zvláštní cenu poroty. Soutěžící obdrželi diplomy a ceny, byl vyhodnocen i absolutní vítěz soutěže, kterým se stal Jan Drbohlav z 9. třídy Masarykovy ZŠ a MŠ Hradec Králové Plotiště. Vše proběhlo v přátelském duchu, naši žáci byli rádi z opětovného setkání, prohlédli si školu a s radostí shlédli nástěnku, u které vzpomínali na přátelské setkání v naší škole. Výstava fotografií bude nadále probíhat v prostorách základní školy v Plotištích.

Comments are closed.
Aktuality z naší školy
Všechny novinky z našich akcí, projektů, výletů a dalších událostí ze života školy
Zobrazit všechny